Enelion

Kompleksowe
rozwiązania dla
elektromobilności

Firma Enelion dostarcza rozwiązania obejmujące m.in. inteligentne ładowarki dla pojazdów elektrycznych oraz system do zarządzania sieciami ładowarek, planami taryfowymi i rozliczaniem płatności oraz aplikację mobilną dla kierowców pojazdów elektrycznych, umożliwiającą zdalne zarządzanie ładowaniem, kontrolę ilości zużytej energii i kosztów ładowania.

Jako PGNiG Ventures wspieramy innowacyjne firmy potrzebujące środków na rozwój produktów i usług, które mogą znaleźć zastosowanie w branży energetycznej. Bez wątpienia jednym z kluczowych kierunków dla energetyki jest właśnie elektromobilność i dążenie do niskoemisyjności. Niezbędne jest stworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju tego obszaru, w tym inwestycje w rozbudowę infrastruktury, czyli przede wszystkim stacje ładowania. Enelion jest polską spółką, która oferuje ekspozycje na silnie wzrostowy rynek, przy modelu biznesowym gotowym na skalowanie, a opartym o rynkowo zweryfikowane ładowarki i wdrożony w grudniu 2020 r. system do zarządzania punktami ładowania, który może być oferowany bez ograniczeń operatorom, dlatego jestem przekonana, że inwestycja w spółkę jest dobrą decyzją.

Małgorzata Piasecka Prezes Zarządu PGNiG Ventures
Niskoemisyjna przyszłość

Elektromobilność jest jednym z kluczowych kierunków dla energetyki, który ma przed sobą perspektywę dalszego wzrostu i pomoże zapewnić nam niskoemisyjną przyszłość.

Rozwiązania zweryfikowane przez rynek

Enelion oferuje rozwiązania najwyższej jakości, które zostały już zweryfikowane przez rynek, w tym m.in. oprogramowanie kompatybilne z ładowarkami innych producentów.

Infrastruktura dla elektromobilności

Niezbędne jest stworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju elektromobilności, w tym inwestycje w rozbudowę infrastruktury, czyli przede wszystkim stacje ładowania.

Enelion