Poznaj

PGNiG Ventures

Eksperci z
wieloletnim
doświadczeniem

Zespół PGNiG Ventures tworzą byli przedsiębiorcy i menedżerowie z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym oraz w doradztwie strategicznym i transakcyjnym.

Fakt, że jesteśmy członkiem branżowej grupy kapitałowej oraz Izby Gospodarczej Gazownictwa sprawia, że współpracując z nami spółki mogą liczyć na merytoryczne wsparcie oraz dostęp do najlepszych ekspertów.

Małgorzata Piasecka
Prezes Zarządu PGNiG Ventures

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym, w tym 10 lat doświadczenia w branży VC i advanced materials venture. Jako dyrektor ds. inwestycji kapitałowych w bankowej grupie kapitałowej oraz funduszu notowanym na GPW, uczestniczyła w realizacji projektów typu venture building, seed oraz early stage z obszarów rozwoju technologii produkcji energii odnawialnej oraz rozwoju produktów opartych na nowoczesnych technologiach ceramicznych służących do wzrostu efektywności energetycznej.

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Bartłomiej Mazurkiewicz
Członek Zarządu PGNiG Ventures

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej spółek kapitałowych i zarządzaniu alternatywnymi spółkami inwestycyjnymi oraz projektami inwestycyjnymi. Uczestniczył także w realizacji projektów z obszaru nowych technologii. Bartłomiej Mazurkiewicz jest radcą prawnym wpisanym na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Marek Dybalski
Menedżer Inwestycyjny PGNiG Ventures

Posiada ponad 20 lat doświadczenia w zakresie analizy projektów inwestycyjnych oraz wycen przedsiębiorstw, w tym ponad 6 lat doświadczenia w nadzorze nad portfelem inwestycyjnym notowanego na GPW funduszu venture capital.

Absolwent m.in. Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Minnesota University (MBA). Makler Papierów Wartościowych, posiada certyfikat CFA.

Ewa Kusyk
Kierownik biura i administracji PGNiG Ventures

Posiada doświadczenie zawodowe w planowaniu, prowadzeniu i kontrolowaniu prac administracyjno-biurowych, sporządzaniu raportów i zestawień, kontrolowaniu kosztów funkcjonowania biura, zarządzaniu zespołem oraz współpracy z organami korporacyjnymi. Posiada wykształcenie ekonomiczne.

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych oraz Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Marek Dybalski
Menedżer Inwestycyjny PGNiG Ventures
Wojciech Pęsik
Analityk Inwestycyjny PGNiG Ventures
Łukasz Polkowski
Analityk Inwestycyjny PGNiG Ventures

Posiada ponad 8-letnie doświadczenie analityczno-finansowe w zakresie controllingu finansowego i analiz finansowych oraz ponad 2-letnie doświadczenie w obszarze monitoringu i nadzoru funduszy VC, członek komitetów inwestycyjnych i rad nadzorczych nadzorowanych funduszy portfelowych.

Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Potencjał wynikający z siły Grupy Kapitałowej PGNiG

PGNiG Ventures jest funduszem typu corporate venture capital należącym do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG), lidera rynku gazu ziemnego w Polsce.

Dzięki funduszowi typu venture capital, PGNiG chce aktywnie pozyskiwać innowacyjne rozwiązania do wykorzystania w grupie kapitałowej PGNiG. Podmioty z portfela inwestycyjnego PGNiG Ventures  zyskają możliwość rozwoju nie tylko dzięki pozyskanemu finansowaniu, ale także możliwości testowania i skalowania rozwiązań w ramach grupy.

Inwestycje
energetyczne

Jeden z niewielu funduszy w Polsce specjalizujący się w inwestycjach energetycznych.

Innowacje

Grupa kapitałowa PGNiG jest nastawiona na innowacje – w 2021 r. nakłady na działalność B+R+I wyniosły ponad 330 mln zł.

Przynależność
do PGNiG

Przynależność do PGNiG daje możliwość testowania i skalowania rozwiązań w ramach grupy kapitałowej.